Acum, la sfârșit de an, peste tot se trage linie și se analizează activitatea întregului an.
Pe tot parcursul anului 2018, la CS Voința Satu Mare a avut o activitate febrilă la toate cele patru secții de sport: box, culturism, tenis de masă și șah cu rezultate remercabile.

Sectia BOX
Antrenor Sabău Gheorghe legitimați : 36kg Haralevicz Daniel, 62kg Iordan Iosif, 38kg Ligner Daniel, 48kg Kiss Attila, 50kg Bogar Rudolf, 57kg Mocan Alin, 42kg Olah Alexandru, 59kg Buttyan Robert, 40kg Molnar Attila, 68kg Revesz Edvin, Competiții și meciuri de pregătire la care au participat și rezultatele obținute:
Meciuri de pregătire:
CS VOINȚA Satu Mare 02.02. 2018 – CS Arena Seini, CS Basti Box Salonta
CS VOINȚA Satu Mare 16.02. 2018 -CS Univers Cluj
CS VOINȚA Satu Mare 23.02. 2018 -CSS Sighet
CS VOINȚA Satu Mare 24.02 2018 meci retur cu Cs Arena Seini.


A participat cu trei sportivi (Kiss Attila, Bogar Rudolf și Buttyan Robert ) la lotul României de cadeți dintre România și Ungaria de la Debrețin. Programul de pregătire a continuat apoi :
CS VOINȚA Satu Mare 23. 03. 2018 meci retur cu Basti Box Salonta
CS VOINȚA Satu Mare 30. 03. 2018 -Selecționata Cluj
CS VOINȚA Satu Mare 25-26 05 2018 Memorial ,,Vasile Tătaru” Câm­pia Turzii CS VOINȚA Satu Mare 21.08.2018 – CSS2 Baia Mare-Club Olimpia CăuașCS VOINȚA Satu Mare- Club Olimpia Căuaș 10.08.2018CS VOINȚA Satu Mare- CSS2 Baia Mare 21.09.2018
Turneul Internațional Salonta România, Bulgaria, Croația, Ungaria, Germania 3 victorii Molnar, Bogar, Buttyan-Cupa “Jucu” Cluj Napoca 25.08.2018 editia IV: Molnar Atilla locul 2; Ligner Daniel locul 1; Kiss Attila locul 1; Bogar Rudlof locul 1;-Cupa Voința Memorial “Pogacias Timofte – Ghețe Liviu” 29-30.06.2018: Haralevicz Daniel locul 1; Molnar Attila locul 1; Ligner Daniel locul 1; Kiss Attila locul 1; Bogar Rudolf locul 1; Buttyan Robert locul 1; Revesz Edvin locul 1-Cupa “Holod” Bihor editia a-II-a Molnar Attila locul 1; Ligner Daniel locul 1; Kiss Attila locul 2; Bogar Rudolf locul 1; Revesz Edvin locul 2
Turneul Internațional Salonta România, Bulgaria, Croația, Ungaria, Germania 3 victorii Molnar, Bogar, Buttyan
Meci de verificare în compania CSS2 Baia Mare, Arena Seini, CS Olimpia Cluj12 08 2018 5 victorii din 5.
Meci de pregătire cu Voința Cluj, Crișul Oradea 05 10 2018 6-0
Campionatul Național Cadeți Satu Mare 22-27 10 2018
Ligner Daniel medaliat cu bronz și Bogar Rudolf devine vicecampion național al României.
Cupa Centenarului Satu Mare copii 30 11 2018.

 

Secția box

Antrenor Varlan Toader
Sportivi legitimați 6: Tomoioagă Daniel, Șteț Aurelian, Rostas David, Ardelean Da­rius, Kerekes, Nicolas Sebastian, Lakatos Miklos Marko.

Competiții la care au participat și rezultate obtinute:

-Campionatul Național de Tineret Târgu Mureș 05.09.2018 – Pyetrar Marius Alex locul 5.-Cupa GYM MARSTRONG EDIȚIA V Oradea 14.07.2018– Centura Aradului 04.08.2018.

 

Sectia Culturism

Sportivi legitimati 9, antrenor Bârsan Ioan.

Competiții la care au participat și rezultate obținute:

-Reghin -etapa Zonala 14-15 aprilie : Ghițescu Denis locul 1; Purgui Flaviu locul 1; Cozma Vlad locul 2; Steț locul 2; Nicolas locul 4; Răzvan Sunea locul 1-

Campionatul National de Seniori 1-2 septembrie, Arad: Sunea Răzvan locul 2.

 

Secția Tenis de Masă

Sportivi legitimați 21.

Antrenori Gherghel Ioan și Roatiș Aurica

Competiții la care au participat și rezultate obținute:– Campionatul Na­țional pe echipe junior II 02-04.02.2018, Buzău, unde echipa de băieți s-a clasat în primii 8, iar cea feminină s-a clasat pe locul 12 la nivel național.– Campionatul Național pe echipe, junior III 25-27.05.2018 Timișoara unde echipa de băieți s-a clasat pe locul 15– Campionatul Eurozonal Oradea, iunie 2018: Matei Cozmin locul 1; leahu Henrietta locul 1; Onutan Dania locul 1; Rogojan Cristian locul 3; Bănățean Denis locul 4.Am organizat la nivel zonal și interjudețean:– Cupa 8 martie;– Cupa 1 Iunie;-Cupa Toamnei.
– Cupa ,,Moș Nicolaie”decembrie 12 2018.

 

Secția șah

Sportivi legitimați 130. Antrenor Muntean Ciprian Sorin.


Competiții la care a participat și rezultate obtinute:Sportiv-Torok-Brîndușan Darius-Campion național la categoria de băieți, 8 ani de la Călimănești-Căciulata-aprilie 2018. A realizat 8,5 puncte din 9 partide .-locul 1 și medalia de aur la Turneul internațional Cupa “Salina Turda “-iunie 2018-locul 1 și medalia de aur la categoria 8 ani, la Festivalul Internațional de șah de laSatu Mare-iulie 2018-locul 28 la Campionatul European de șah pentru copiii și juniori care s-a desfășuratla Riga (Letonia) unde a realizat 5 puncte din 9 partide.-august 2018-locul 4 la Campionatul Național Școlar “Elisabeta Polihroniade” Olănești categoria băieți 9 ani. A realizat 6,5 puncte din 9 partide.-februarie 2018-Campion Județean de șah la categoria băieți 10 ani-februarie 2018 Sportiv Coroian Sebastian-Dumitru-medalia de argint la Festivalul Interna­țional de ah “Ceramica” Corund – septembrie 2018-a participat la Campionatul European de șah rapid blitz și dezlegări de la Oradea-august 2018 Sportiv Mareșanu Mina-Andrei-medalie de argint la Festivalul Inter­național de șah “Ceramica” Corund – septembrie 2018-a participat la Campionatul European de șah rapid blitz și dezlegări de la Oradea-august 2018, Cupa Centenarului Satu Mare.

 

Evenimentele sportive au fost organizate de către C.S. Voința Satu Mare cu sprijinul Consiliului Județean Satu Mare, Primăriei și Consiliului Local Satu Mare, Primăriei Tășnad, Directiei Județene pentru Sport și Tineret Satu Mare și alți sponsori.
Clubul își desfășoară activitatea la următoarele locații: Sala de sport ”Voința” Satu Mare str. Ștefan cel Mare nr. 18, secțiile de box, fitnes și culturism.Sala de tenis de masă de la Stadion Olimpia.
Sala de șah din Grădina Romei –Casa Verde.
Clubul Sportiv “Vointa” Satu Mare a fost infiintat in anul 1951 si are sediul in Satu Mare, str. Stefan cel Mare nr. 18, jud. Satu Mare, nr. de identificare in registrul sportiv, SM/A2/ 00309/ 2002, autorizat sa functioneze prin Sentinta civila nr. 10/PJ/2000 pronuntata de Judecatoria Satu Mare in dosarul nr. 8/PJ/2000, și incheierea nr. 97/15.10.2008 din dosar nr. 90/PJ.M/2008.
PREȘEDINTE,
GHERE IOAN

A. Ardeleanu